Piłkarze też noszą soczewki kontaktowe!

Cristiano Ronaldo, Petr Čech, Lilian Thuram, Kaká – zapisali się w historii piłki nożnej jako jedni z najlepszych. Oprócz tego, że są mistrzami w swoim fachu, łączy ich jeszcze coś – mają wady wzroku, które korygują soczewkami kontaktowymi.

Piłka nożna to wspaniały sport, jeśli wiesz i WIDZISZ co robisz. W końcu wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów piłkarza, bez tego nie ma mowy o odnoszeniu światowych sukcesów.
Cristiano Ronaldo zna chyba każdy. Jeden z najlepiej opłacanych piłkarzy w historii nie ukrywał swojej wady wzroku i często pokazywał się w okularach korekcyjnych, choć niewiele mówi o gorszym widzeniu. Kiedy jednak nie widać u niego okularów, nosi soczewki, nie tylko na boisku, ale również poza nim. Wtedy nic go nie ogranicza. Nieco bardziej otwarcie swoje doświadczenia z soczewkami opisywał w mediach czeski bramkarz, Petr Čech. Sportowiec potrzebę noszenia soczewek kontaktowych dostrzegł około 7 lat temu, kiedy grał jeszcze w Chelsea. To właśnie wtedy zaczął narzekać na gorsze widzenie. Z pomocą przyszły mu soczewki kontaktowe.

„Soczewki robią olbrzymią różnicę”

– Muszę przyznać, że pierwszego dnia, w którym miałem założyć soczewki, wstałem półtora godziny wcześniej niż zwykle i poradziłem sobie – przyznał piłkarz w rozmowie z tribalfootball.com. – Po pierwszym założeniu soczewek, zdałem sobie sprawę jaką różnicę robią. Rozpoczęcie ich noszenia, wiązało się z najlepszym sezonem pod względem sportowym – dodał. Z kolei jeden z najlepszych francuskich i światowych piłkarzy, Lilian Thuram podczas swojej kariery zawodowej nie bywał raczej widywany w okularach korekcyjnych, ponieważ wybrał noszenie soczewek kontaktowych nie tylko na boisku, ale również poza nim. Soczewkom kontaktowym zaufał również brazylijski piłkarz Kaka, a właściwie Ricardo Izecson dos Santos. Reprezentant Brazylii, który wspólnie z rodakami w 2002 roku zdobył Mistrzostwo Świata, a trzy i siedem lat później również Puchar Konfederacji, regularnie nosił soczewki głównie kiedy wychodził na boisko. Wtedy wyraźne widzenie było mu potrzebne najbardziej, by móc zachwycać niezawodną formą.

Jednodniowe

Najwygodniejszym rozwiązaniem są soczewki jednodniowe, które pozwalają zaoszczędzić czas i zapewnią mega wygodę. Nie wymagają bowiem codziennej pielęgnacji, a wszystko co musisz zrobić to wyciągnąć soczewkę z blistra, założyć na oko a po dniu noszenia po prostu ściągnąć i wyrzucić do kosza. Następnego dnia wyciągniesz zupełnie świeżą parę soczewek z blistrów i powtórzysz proces. Jednodniowy tryb noszenia soczewek kontaktowych należy dlatego do najzdrowszych, bo najbardziej higienicznych dla naszych oczu.

Wśród najbardziej sprawdzonych, a więc najpopularniejszych produktów, jeśli chodzi o soczewki jednodniowe znajdziemy silikonowo-hydrożelowe EyeLove Exclusive 1-Day rekomendowane przez Bezokularow.pl, ACUVUE OASYS® 1-DAY firmy Johnson&Johnson, a także DAILIES® TOTAL1 od firmy Alcon. Wśród jednorazowych soczewek kontaktowych znajdziesz też takie, stworzone z hydrożelu, jak np. EyeLove Comfort 1-Day – one również są miękkie, elastyczne, wygodne i doskonale sprawdzą się jako soczewki jednodniowe.

Właśnie soczewki jednodniowe są polecane szczególnie dla sportowców, podróżników i osób bardzo aktywnych, które często nie mają warunków lub czasu na pielęgnację soczewek kontaktowych.

Miesięczne lub dwutygodniowe

Jeśli z jakiś przyczyn nie możesz lub nie chcesz nosić soczewek jednodniowych, idealne mogą okazać się dla Ciebie miesięczne lub dwutygodniowe szkła kontaktowe. Wymagają one codziennej pielęgnacji, a więc czyszczenia i dezynfekcji. Przed pójściem spać należy je ściągnąć z oczu i włożyć zanurzone w płynie do specjalnego pojemniczka, by następnego dnia móc ponownie założyć je na oczy. Taką parę soczewek można nosić przez 30 dni, po tym okresie czasu należy wyrzucić takie szkła kontaktowe do kosza i sięgnąć po kolejną parę. Wśród tych najbardziej popularnych soczewek wielorazowych znajdują się produkty EyeLove Exclusive PRO, ACUVUE® OASYS, Biofinity od Cooper Vision czy Air Optix® Aqua lub Air Optix® plus HydraGlyde™.

Pamiętaj, że aby prawidłowo dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe, warto udać się najpierw do specjalisty (okulisty lub optometrysty), który pomoże w całym procesie, doradzi i nauczy jak zakładać i zdejmować szkła kontaktowe.